Dobrodosli !

Na ovom blogu, mozete doci do najnovijih informacija u vezi novih automobila, polovnih automobila, oglasa. Ovo mesto mozete koristiti za pocetni korak u trazenju informacija koje su vam potrebne a vezane za automobile.

Sa desne strane se nalaze padajući meniji u kojima možete naći spiskove auto placeva. Auto placevi koje sam skupio na ovom mestu su placevi u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i Evropi. Taman ono što zanima nas koji hoćemo sebi da kupimo novi automobil ili naravno polovni automobil.

Naravno ako vam zatreba vulkanizer, na dnu bloga mozete naći spisak vulkanizera u Srbiji.

U dole prikazanom pretrazivacu mozete ukucati zeljeni pojam, a pretrazivac ce ga povezati sa automobilima i dati nabolji moguci odgovor!

Pretrazite pojmove koji vas interesuju a vezano za automobile!!!

Прилагођена претрага

петак, 26. март 2010.

Zakon o saobraćaju - sve o kaznama

Zakon o saobraćaju - sve o kaznama

Od petka 11. decembra na putevima Srbije će početi da se primenjuje novi, znatno strožiji, Zakon o bezbednosti saobraćaja koji, a to će najviše zavisiti od njegove praktične primene, može da postane noćna mora za učesnike u saobraćaju jer će se i veoma mali prekršaji drastično kažnjavati... Kaznene mere će, međutim, početi da se primenjuju tek od 1. januara 2010, kada počne primena Zakona o prekršajima. Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima je usvojila Skupština Republike Srbije 29. maja 2009. godine.

Zakonom je predviđeno pooštravanje kazni, upisivanje kaznenih poena u vozačke dozvole, kažnjavanje na osnovu video snimka učesnika u saobraćaju - ukratko niz novina, uz pomoć kojih bi, kako se nada zakonodavac, automobil u Srbiji najzad trebalo da postane prevozno sredstvo, a da ne bude kao do sada sredstvo za ubistvo.

Neke od najvažnijih odredaba Zakona su:

- zatvorska kazna do dve godine za vožnju bez posedovanja dozvole
- zatvorska kazna do tri godine za vožnju pod dejstvom alkohola i odbijanja alko-testa
- privremeno oduzimanje vozila za grublje prekršaje
- vozač ne sme da koristi mobilni telefon ili druge uređaje za komunikaciju ako nema, odnosno ne koristi, opremu koja omogućava telefoniranje bez angažovanja ruku (hends fri) za vreme vožnje
- stalno upaljena oborena svetla
- obavezni sertifikati za instruktore i auto-škole
- detaljnija kategorizacija vozačkih dozvola u zavisnosti od vrste vozila

1. Najznačajnija objašnjenja

2. Kazneni bodovi

3. Novčane (prekršajne) kazne za fizičko lice

4. Kazne za ugrožavanje dece

5. Lokacije policijskih kamera sa radarima

6. Kategorizacija vozačkih dozvola

7. MUP - Ceo zakon (download)

Preuzeto sa vesti-online.com

Zakon o saobraćaju: Važna objašnjenja

Zakon o saobraćaju: Važna objašnjenja

ŠTA SVE VOZAČI MORAJU DA IMAJU U VOZILU?

STARI ZAKON

NOVI ZAKON

1. Rezervni točak

1. Rezervni točak

2. Znak za obeležavanje vozila - trougao

2. Znak za obeležavanje vozila - trougao

3. Kutija sa priborom za prvu pomoć

3. Kutija sa priborom za prvu pomoć

4. Rezervne sijalice

4. Rezervne sijalice

5. Uže ili poluga za vuču

5. Uže ili poluga za vuču

6. Najmanje jedan svetloodbojni prsluk


1. Rezervni točak

Ovo se ne odnosi na vozila u kojima se nalazi odgovarajuće sredstvo za privremeno osposobljavanje izduvanog pneumatika (na primer sprej, pena u boci pod pritiskom, komplet za brzu popravku i slično), i za vozila čiji su peneumatici ili naplaci opremljeni nekim sistemom za sigurnu vožnju sa izduvanim pneumatikom (ranflet). Pneumatik na rezervnom točku mora biti istih dimenzija i nosivosti kao i pneumatici koji se koriste na vozilu ili homologovan privremeni rezervni točak prema jednoobraznim tehničkim uslovima.

2. Znak za obeležavanje vozila

Znak za obeležavanje vozila zaustavljenog na kolovozu puta, koji odgovara jednoobraznim tehničkim uslovima - ravnostrani trougao sa ivicama crvene boje, dužine 40 cm i širine najmaje 5 cm.

3. Kutija sa opremom za pružanje prve pomoći

Kutija mora biti veličine A, koja odgovara standardu SRPS Z.B2.001.

Šta sve mora da bude u kompletu prve pomoći?

Stari pravilnik

Novi pravilnik

1. Sterilna kompresa od gaze (pojedinačno pakovanje 20 cm x 20 cm) - 5 kom.1. Sterilna kompresa od gaze (pojedinačno pakovanje 10 cm x 10 cm) - 5 kom.
2. Sterilna gaza po 1/4 m (pojedinačno pakovanje 80 cm x 25 cm) - 2 kom.2. Sterilna gaza 0,5 m (pojedinačno pakovanje 80 cm x 25 cm) - 2 kom.
3. Trouglasta marama veličine 100 x 100 x 140 cm, gustoće 20 x 19) - 1 kom.3. Sterilna gaza po 1 m (pojedinačno pakovanje 80 cm x 25 cm) - 1 kom.
4. Hanzaplast, tosamplast ili sličan (10 cm x 8 cm) - 5 kom.4. Trouglasta marama veličine 100 x 100 x 140 cm, gustoće 20 x 19) - 3 kom.
5. Lepljivi flaster (1 cm x 1 m) - 2 kom.5. Adhezivni zavojni materijal (hanzaplast) 10 cm x 8 cm - 5 kom.
6. Individualni prvi zavoj (10 cm x 5 m sa jednim jastučetom 12 cm x 10 cm) - 1 kom.6. Lepljivi flaster (25 cm x 5 m) - 1 kom.
7. Individualni prvi zavoj (10 cm x 5 m sa jednim jastučetom 12 cm x 10 cm) - 1 kom.7. Kaliko zavoj (10 cm x 5 m) - 2 kom.
8. Kaliko zavoj (8 cm x 5 m) - 2 kom.8. Kaliko zavoj (8 cm x 5 m) - 2 kom.
9. Polivinilski rukavac - kesa (70 cm x 40 cm) - 1 kom.9. Kaliko zavoj (5 cm x 5 m) - 2 kom.
10. Žilet sa jahačem, za pranje odela - 1 kom.10. PVC kesa - manja (20 cm x 30 cm) - 1 kom.
11. Sigurnosne igle (zihernadle) - 10 kom.11. PVC kesa - veća (40 cm x 60 cm) - 1 kom.
12. Spisak materijala i uputstvo za njegovo korišćenje izdato od Crvenog krsta - 1 kom.12. PVC rukavice za jednokratnu upotrebu - 2 para

13. Izotermalni prekrivač (150 cm x 200 cm) - 1 kom.
14. Makaze sa zaobljenim vrhom - 1 kom.
15. Sigurnosne igle (zihernadle) - 6 kom.
16. Zaštitno sredstvo za davanje veštačkog disanja - 1 kom.
17. Papir i olovka - 1 kom.
18. Uputstvo o pružanju prve pomoći izdato od Crvenog krsta - 1 kom.
19. Specifikacija sadržaja kutije - 1 kom.

U našim prodavnicama retko možete da nađete sve što je neophodno u priboru za prvu pomoć, zato obavezno proverite sadržaj kutije koju kupujete! Dešava se čak da u priboru istog proizvođača nema istih predmeta u kutuji.

U Beogradu trenutno ne može da se kupi kompletan pribor u kutijama za prvu pomoć, pa ćete morati nešto i da dokupljujete. Cene kompleta prve pomoći kreću se od 580 do 899 dinara, a najmanje stvari moraćete da dokupljujete ako kupite najskuplju kutiju prve pomoći. U toj kutiji, koju proizvodi “Termal net“, nedostaju polivinilske rukavice, a sterilne komprese i polivinilska kesa su manjih dimenzija od propisanih.

Većinu stvari koje nedostaju možete da dokupite, samo što je jako teško naći individualni zavoj sa jastučetom. Od ostalih delova pribora, koje je moguće kupiti u prodavnicama za 698 dinara, tu su:
* individualni zavoj (bez jastučeta) - 2 x 37 dinara = 76 dinara
* sterilna kompresa - 5 x 15 dinara = 75 dinara
* sterilna gaza - 2 x 25 dinara = 50 dinara
* trouglasta marama - 1 x 52 dinara = 52 dinara
* hanzaplast - 5 x 89 dinara = 445 dinara

4. Rezervne sijalice

U vozilu mora da bude rezervnih sijalica za najmanje polovinu sijaličnih mesta udvojenih uređaja za osvetljavanje puta i za davanje svetlosnih znakova, i po jedna sijalica za neudvojena sijalična mesta za koja je moguća samo zamena sijalica. Vozila koja su opremljana svetlonsim telima bez žarne niti (gasni izvor svetla, LED i slično), ne moraju imati rezervne sijalice za ta rasvetna tela.

5. Uže ili poluga za vuču

Poluga mora da bude ispitana na istezanje na silu, veću od najveće dozvoljene mase vozila na kojem se nalazi.

6. Najmanje jedan svetloodbojni prsluk

Fluorescentni prsluk mora da odgovara standardu EN 471 (dozvoljene boje su žuta, crvena, zelena ili narandžasta sa belim reflektujućim prugama). Vozač je dužan da ga koristi, odnosno obuče kada na putu obavlja radnje uz vozilo (menja točak, obavlja manje popravke na vozilu, naliva gorivo, traži pomoć zaustavljajući druga vozila i slično).

Po zakonu, “kada vozilo učestvuje u saobraćaju na putu, u putničkom, teretnom vozilu i autobusu se mora nalaziti odgovarajući svetloodbojni prsluk“ - ko nema fluorescentni prsluk platiće kaznu od 3.000 dinara. Ista kazna očekuje i vozača koji ne koristi svetloodbojni prsluk kada na putu obavlja radnje uz vozilo. Poželjno je da ovaj prsluk držite blizu sebe u kolima, jer ako ga stavite u prtljažnik, dajete policajcu mogućnost da vas kazni od trenutka od kad izađete iz vozila do trenutka do kad dođete do prtljažnika da uzmete fluorescentni prsluk i obučete ga.

Automobil star 15 godina - tehnički pregled dva puta godišnje

Što stariji automobil - to veći trošak

Motorna vozila biće podvrgnuta redovnim godišnjim i šestomesečnim tehničkim pregledima. Izuzetak su samo novoproizvedena vozila, koja će posle registracije biti podvrgnuta sledećem redovnom tehničkom pregledu nakon dve godine. Na šestomesečne redovne tehničke preglede (dva puta godišnje) ići će motorna vozila starija od 15 godina (što se utvrđuje u odnosu na godinu proizvodnje), zatim vozila koja služe u javnom prevozu, kao autobusi i taksi vozila, motorna i priključna vozila za prevoz opasnih materija, motorna i priključna vozila koja se koriste za obuku kandidata za vozače...

Statistika Auto-moto saveza Srbije pokazuje da polovina vanredno pregledanih vozila u saobraćaju ima neispravne kočnice, a više od 60 odsto vozila ne zadovoljava osnovne propise o bezbednosti saobraćaja. Doslednom primenom Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima trajno bi moglo da bude isključeno i do 50.000 vozila, tvrde stručnjaci.

Zbog tri prolaska na crveno ide se u zatvor

Vozačima koji čineći prekršaje sakupe 18 kaznenih poena biće oduzimana vozačka dozvola, a sledi im i zatvor od 45 dana do dva meseca. To znači da za samo tri prolaska na crveno svetlo rizikujete oduzimanje dozvole i odlazak u zatvor.
Ako vozač u roku od dve godine sakupi 18 poena, dozvola će mu biti oduzeta na godinu dana. Da bi ponovo dobio dozvolu, vozač mora da plati sve novčane kazne za prekršaje koje je počinio, mora da obavi lekarski pregled, pohađa seminar i položi ispit iz unapređenja znanja iz bezbednosti saobraćaja.


Za korišćenje mobilnog u vožnji - kazna bar 5.000 dinara

Kazne za korišćenje mobilnih telefona u toku vožnje biće 5.000 dinara, osim za vojsku, policiju i Hitnu pomoć. Ako lice koje koristi mobilni telefon u vožnji izazove opasnost ili prouzrokuje saobraćajnu nezgodu, biće novčano kažnjeno u rasponu od 6.000 do 18.000 dinara. Pri tome, ako je prouzrokovana saobraćajna nezgoda, obavezno će biti izrečena najmanje 2 kaznena poena.

Kako u zakonu doslovno stoji da “vozač ne sme da koristi telefon, odnosno druge uređaje za komunikaciju ukoliko nema, odnosno ne koristi, opremu koja omogućava telefoniranje BEZ ANGAŽOVANJA RUKU za vreme vožnje“, kazna vas očekuje i ako tipkate brojeve da biste uspostavili vezu.

U zakonu ne piše ništa o slanju SMS ili MMS poruka, ili mejlova preko telefona, ali logično je pretpostaviti da ako morate da angažujete ruke za te radnje - i u tom slučaju vas očekuje kazna. U suštini, praksa će najbolje pokazati da li je to tačno, mada ni u kom slučaju ne savetujemo da to isprobavate.

Zabranjeni uređaji za otkrivanje i ometanje radara

U zakonu se ističe da u vozilu u saobraćaju na putu ne sme da se koristi (niti da se nalazi u vozilu), uređaj odnosno sredstvo, kojim se može otkrivati ili ometati rad uređaja za merenje brzine kretanja vozila, odnosno drugih uređaja namenjenih za otkrivanje i dokumentovanje prekršaja.

Ako neko ima uređaj za ometanje radara u vozilu platiće od 6.000 do 20.000 dinara, odnosno od 10.000 do 40.000 dinara ako je izazvao opasnost (plus 3 kaznena poena) ili prouzrokovao saobraćajnu nezgodu (plus 4 kaznena poena).

Ali, ako neko koristi uređaj za ometanje radara platiće od 15.000 do 30.000 dinara ili će biti kažnjen zatovorom do 30 dana, a u zavisnosti od ozbiljnosti prekršaja (izazivanje opasnosti ili prouzrokovanja nezgode), kazna se uvećava - novčana od 30.000 do 50.000 dinara, zatvorska do 60 dana, uz izricanje od 6 do 9 kaznenih poena, kao i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom utrajanju od najmanje tri meseca.

Napomena: Zabranjeno je stavljati u promet i reklamirati uređaje za ometanje radara, a ko se ne pridržava zabrane čini privredni prestup i biće kažnjen novčano od 20.000 (odgovorno lice u pravnom licu) do 2.500.000 dinara (pravno lice koje se nije pridržavalo zabrane). Kako je ovo i prekršaj - propisana je novčana kazna u iznosu od 100.000 do 500.000 dinara za preduzetnika.

Probne vozačke dozvole

Mladi vozači, od 17 do 18 godina, dobijaće probne vozačke dozvole i neće moći da upravljaju vozilom bez pratnje suvozača sa redovnom dozvolom i iskustvom od najmanje pet godina, a vožnja će im biti zabranjena u periodu od 23 do pet časova ujutro.

Pešak neprikosnoven na pešačkom prelazu

Novost je da su pešaci neprikosnoveni na pešačkom prelazu. Za vozače koji se ne zaustave kad vide pešaka da je zakoračio na prelaz koji nije regulisan semaforom, predviđena je stroga kazna od 5.000 do 25.000 dinara i 6 negativnih poena. A ako je u pitanju dete, staro ili hendikepirano lice sledi oduzimanje dozvole od 3 do 6 meseci.

Prelazak van pešačkog - kazna 2.000 dinara

Prelazak na nedozvoljenom mestu ili na crveno svetlo koštaće pešaka 2.000 dinara. Ako prouzrokuju saobraćajnu nezgodu pešaci mogu biti osuđeni i na zatvorsku kaznu. Ako pešak pravi prekršaj vodeći sa sobom dete, biće kažnjen dvostruko, i plus će Centar za socijalni rad biti obavešten o tome da se ta osoba (staratelj deteta) nepravilno ponašala.

Bez kapi alkohola za profesionalne vozače

Za profesionalne vozače i vozače iznad B kategorije, kada upravljaju vozilom iznad te kategorije nema nikakve tolerancije kad je reč o alkoholu - alkohola ne sme da bude u krvi.

Redovan zdravstveni pregled za profesionalne vozače

Preduzeća, preduzetnici i svi koji se bave javnim prevozom ili prevozom za sopstvene potrebe, obavezni su da u propisanom roku pošalju svoje vozače na redovan zdravstveni pregled i da o tome vode urednu evidenciju.
Vozač koji se nije pregledao u predviđenom roku ne može da upravlja vozilom, a za ovaj prekrišaj predviđena je kazna od 100.000 do 1.000.000 dinara. Osim toga, za odgovornu osobu u preduzeću je zaprećena kazna od 6.000 do 60.000 dinara.

Profesionalci, prevoz dece, prekršaj - zatvor

Ako vozač koji vozi organizovani prevoz dece načini neki od prekršaja - prekoračenje brzine, crveno svetlo, nepropisno preticanje, alkohol, narkotici i nepoštovanje obaveznih odmora u toku vožnje (prekoračenje dozvoljenog vremena upravljanja), on automatski dobija kaznu zatvora od 30 do 60 dana. Tu uopšte nema novčane kazne.

Preuzeto sa vesti-online.com

Zakon o saobraćaju: Kazneni bodovi

Zakon o saobraćaju: Kazneni bodovi

S obzirom na to da je uvođenje kaznenih poena najveća novina u ovom Zakonu i da vozači najviše pričaju o tome - iz prostog razloga što će im posle skupljenih 18 negativnih bodova privremeno biti oduzimane dozvole, prenosimo vam spisak prekršaja, kao i broj bodova koji oni prouzrokuju.

1 bod - nepropisno parkiranje, nekorišćenje migavca, nepoštovanje prvenstva prolaza, nevezivanje pojasa

Kad zauzmete dva mesta ili parkirate na mestu invalida - piše vam se 1 kazneni poen

2 boda - nepropuštanje pešaka na pešačkom prelazu, kretanje u nedozvoljenom smeru u jednosmernoj ulici, vožnja pijane ili drogirane osobe na biciklu i motoru, vožnja s probnim dozvolama između 23 i pet časova...

3 boda - nezaustavljanje pored vozila za prevoz dece kada mališani ulaze ili izlaze iz vozila, posedovanje i korišćenje antiradar uređaja, nepropuštanje vozila iz suprotnog smera kod levog skretanja, vožnja u stanju umerene alkoholisanosti...

4 boda - neprilagođena brzina, nebezbedno preticanje, vožnja u naselju brzinom koja je od 21 do 50 kilometara na sat veća od dozvoljene, nepropuštanje dece, slepih, invalida i osoba sa štakama na pešačkom prelazu

5 bodova - upotreba mobilnog telefona vožnji, neispravni pneumatici i uređaji za upravljanje, za vlasnike probne vozačke dozvole vožnja bez prisustva iskusnijeg vozača koji bar pet godina ima vozačku dozvolu za tu kategoriju vozila

Prolazak na žuto svetlo - 6 kaznenih bodova
6 bodova
- prolazak kroz crveno i žuto svetlo, preticanje i obilaženje s desne strane, vožnja deteta mlađeg od 12 godina i pijane ili drogirane osobe na prednjem sedištu, vožnja pod dejstvom alkohola za srednju alkoholisanost

7 bodova - vožnja brzinom koja je od 51 do 70 kilometara na sat veća od dozvoljene, vožnja trakom u kojoj je svetlosnim znakom zabranjeno kretanje

8 bodova - vožnja pod dejstvom narkotika, nepoštovanje znakova policijskog vozila koje se kreće ispred, nezaustavljanje ako se vozilo kreće ispred policijskog vozila koje daje znake upozorenja

10 bodova - vožnja u stanju teške alkoholisanosti, uzimanje alkohola ili psihoaktivnih supstanci za vreme uviđaja

12 bodova - vožnja u stanju veoma teške alkoholisanosti

14 bodova - vožnja bez dozvole, osim ako je dozvoli istekao rok važenja, vožnja sa više od dva promila alkohola, odbijanje alko-testa i testa na droge, vožnja noću bez svetala, vožnja za vreme isključenja iz saobraćaja zbog alkohola i droge...

15 bodova - nasilnička vožnja, vožnja u stanju potpune alkoholisanosti i opijenosti drogom

16 bodova - prekršaji za koje se dobija 14 kaznenih poena ako je prouzrokovana saobraćajna nesreća

17 bodova - saobraćajna nesreća prilikom nasilničke vožnje


Autori zakona i stručnjaci predviđaju da sistem negativnih poena u kombinaciji sa većim novčanim i zatvorskim kaznama treba da doprinese povećanju disciplinu kod vozača, kao i smanjenju materijalne štete koja, prema nekim procenama, iznosi oko 900 miliona dolara godišnje.

Procenjuje se da je materijalna šteta prouzrokovana saobraćajnim nesrećama u Srbiji oko 900 miliona dolara godišnje

Maksimalan broj negativnih poena koje vozač može da sakupi iznosi 18, posle čega privremeno gubi dozvolu. Da bi ponovo dobio dozvolu, vozač mora da plati sve novčane kazne za prekršaje koje je počinio, mora da obavi lekarski pregled, pohađa seminar i položi ispit iz unapređenja znanja iz bezbednosti saobraćaja. Tri meseca nakon svega toga moći će ponovo da dobije dozvolu. Vozačima koji su privremeno ostali bez dozvole zbog sakupljenih 18 negativnih poena prag do novog gubitka dozvole smanjen je za tri poena.

Preuzeto sa vesti-online.com

Архива чланака

Vulkanizeri - spisak

Prodaja guma - Vulkanizeri

Ada
ŠULOK COMPANY Lenjinova 94 024 851 178

Arandelovac
AC VELJOVIC Vožda Karadorda 29 034 725 527
TRGOKOOP BOŠKOVIC Zanatska 63 034 720 974

Arilje
PNEUMATIK SERVIS Put 22. avgust bb 031 895 024

Backa Palanka
DIL JU Dositejeva 71 021 750 263

Bačka Topola
TEHNOART Glavna 25 024 715 739

Beograd
CENTAR BOBAN Dunavska 13 011 2620 046
ENERGY GROUP I Pazinska 31a 011 2493 685
ENERGY GROUP I Ðure Ðakovica 35 011 3390 224
GUME-FELNE DANKO Batajnicki drum 1 011 3165 098
RADIAL Beranska 2 011 3096 590
SLOŽNA BRACA Kralja Petra Prvog 13a 011 3413 130
SIMEX METAL Bulevar Mihajla Pupina 10g (NP5) 011 3112 507
VELEBIT Džordža Vašingtona 1 011 3226 112
VULKANIZERSKA RADNJA BATA Bore Stankovica 9 064 1190 206
VULKANIZERSKA RADNJA K-B Vojvodanska 409N 063 3757 470
CASTROL Beogradska 65a, Sremcica 011 2522 769
CENTAR SAŠA Smederevski put 37 011 3412 244
MEDA Mozerova 25, Zemun 011 2616 770

Crevenka
MARNIK STPR
Veljka Vlahovica 2b 025 733 210

Čačak
MARINOVIC
Bulevar Oslobodilaca 125 032 461 053
STZR ŠIPETA Bulevar Oslobodilaca 11 032 262 765

Cicevac
GUMOTEHNA Industrijska zona bb 037 805 050

Feketic
STOP
Maršala Tita 49 024 738 966

Ivanjica
MAK DRAGAN Kej brace Damjanovic bb 032 663 901

Kikinda
FODOR Zmaj Jovina 110 0230 429 212

Kisac
MILO Vojvodanska 83 021 827 990

Knjaževac
ZEBRA Dobrivoja Radosavljevica 7 019 734 542

Kosjeric
MD WAGEN Subjelski put bb 031 783 382

Kragujevac
AUTO BRANŠA Bledska 8 034 300 304

Kraljevo
MICHELIN ÐORÐEVIC Adrani bb 036 845 000

Kruševac
BP AUTO Cara Lazara 36 037 419 870
POGLED PLUS Jasicki put bb 037 443 083

Kucevo
SR AUTOMONT Svetog Save 72 012 850 897

Lazarevac
SERVIS PAVLOVIC Ibarski put 48 011 8155 500
ŠUNDIC Ibarski put bb, Šopic 011 8155 593

Leskovac
AC STANKOVIC Ivana Milutinovica 7 016 51 425

Markovac
PREŽA R. Petrovica 91 026 861 218

Mladenovac
VULKAN AS Živomira Svakovica 15 011 8231 821

Negotin
ADAMOVIC Age Rogožinarevica 18 019 545 007

Niš
GUMOCENTAR Bulevar 12. februar 59 018 522 931
FOKA Stevana Prvovencanog 21 018 522 150

Novi Pazar
VM KOMERC DOO Dimitrija Tucovica bb 020 331 940
VTR VULKANIZER Stevana Nemanje 176 020 315 392
ZLATNO ZRNO Dimitrija Tucovica 3 063 715 3333

Novi Sad
ASURDŽIC Sentandrejski put 16 021 445 544
DRAGON TRADE Temerinska 38 021 444 781
KEDI NS Miše Dimitrijevica 78 021 6369 527
KOVACEVIC Vršacka 32 021 505 169
SAVA VULKANIZER Radoja Domanovica 43 021 6338 335
ZARE VULKANIZER Temerinska 144 021 6414 179

Odžaci
ST Somborska 10 025 742 758

Pančevo
CITY AUTOGAS Georgi Dimitrova 13 013 303 954

Prijepolje
DUKAT DOO Bjelopoljski put bb 033 31 427

Ruma
GACIC Augusta Cesarca bb 022 431 360

Senta
COMPAKT Poštanska 22 024 815 150

Sevojno
RAJO H. Dejovica bb 031 532 883

Sokobanja
MB KOMERC A. Markišica 155b 018 833 045

Sombor
GUMILEND Soncanski put 80 025 448 910
MIMI AUTO Solunskih boraca bb 025 460 379

Sremska Mitrovica
TIKI WEST Kuzminska 118 022 640 890

Stara Pazova
MAJ AUTO Novosadska 56 022 315 637

Subotica
ACF Beogradski put 70 024 553 017

Temerin
BOJAT Novosadska 303 021 844 147
NOVA GUMA Novosadska 579 021 840 226

Veternik
AUTO CENTAR ŠTRBAC Ive Lole Ribara 30a 021 823 837

Vranje
AS TIP TOP Drvarska bb 064 1645 114

Vrbas
VELJO Sivc Jovgena bb 021 790 110

Vršac
RBA Ljubljanska 113 013 807 770

Zajecar
TIP-TOP Lenjinova 23 019 422 939

Zrenjanin
MOMO Carnojevica 2a 023 548 844

Žabalj
AKUMULATOR MB Nikole Tesle 74 065 5367 444